Finanse publiczne w 2020 roku i komar chomikuj i WskaźnikiFinanse publiczne w 2020 roku i komar chomikuj i Wskaźniki opłacalności ROA. Autorem artykułu jest konsultant gospodarczy, wieloletni praktyk w dziedzinie wdrażania narzędzi zarządzania i controllingu. Od więcej niż lat związany z ekonomią, zarządzaniem i finansami, realizował projekty doradcze dla wielu przedsiębiorstw, w tym notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Prowadzi wykłady finanse publiczne w pigułce z dziedziny rachunkowości ekonomii i finansów. Wyszkolił uprzednio przynajmniej kilka tysięcy osób. Specjalizuje się w analizie finansowej i wycenie przedsiębiorstw. Jest autorem czym się różnią finanse publiczne od prywatnych licznych publikacji branżowych dodatkowo książek, w tym m.in. Podstawy finansów i rachunkowości, Finanse publiczne w 2020 roku i kolokwium. Podręcznik dla menedżerów, Międzynarodowe standardy rachunkowości. Praktyczne zastosowanie z biznesie, Planowanie i ocena rentowności przedsięwzięcia. Finanse z arkuszem kalkulacyjnym. Jest także współautorem książki: Finanse firm w erze globalnego ryzyka, prowadzi bloga. Artykuł internetowy na rzecz właścicieli i zarządów przedsiębiorstw, analitycy finansowi, przedstawiciele działów niebezpieczeństwa kredytowego, controllerzy finansowi, dyrektorzy finansowi. Przekazanie uczestnikom praktycznej informacji dotyczącej: umiejętności czytania sprawozdań finansowych według ustawy o rachunkowości także według międzynarodowych standardów (IFRS), wykonywania w praktyce analiz finansowych dowolnych przedsiębiorstw, budowy przybory służącego do analizy finansowej dowolnego przedsiębiorstwa razem z oceną za stopień wskaźników finansowych, jakim sposobem i za trendy z nimi związane. Podstawa teoretyczna do analizy finansowej i Finanse publiczne w 2020 roku i gmin : analiza pozioma i pionowa, testy płynności, finansowania i zadłużenia, pojęcia EBITDA, NOPAT, wskaźniki rentowności (ROS, ROE, ROA), wskaźniki płynności (CR, QR), cykle obrotu i zapotrzebowanie na kapitał obrotowy, wskaźniki giełdowe: C/Z, C/WKS, EPS, C/PG. Źródła informacji o wynikach przedsiębiorstw, umiejętność czytania sprawozdań finansowych. Analiza wybranych podmiotów za pomocą programu autorskiego (MS Excel). Wspólne napisanie krótkiego arkusza do analizy finansowej dowolnego przedsiębiorstwa – opartego na rachunku wyników, bilansie również (samodzielnie zbudowanym) rachunku przepływów pieniężnych. Budowa prostego sprzęt punktowej oceny (scoring) dowolnego przedsiębiorstwa na bazie analizy finansowej. Budowa utensylia oceny niebezpieczeństwa (rating) danego przedsiębiorstwa w oparciu scoringu. Test narzędzia na kilku przykładach.

Komentarze: 2


noavatar.png
Marcin Pchałek autor z ochrony śtodowiska 2020-04-29

Bardzo interesujący temat, dziękuję za oddanie. "Przyjaźń, która może się zakończyć, nigdy nie była prawdziwa". przez Saint Jerome.

noavatar.png
dr hab. Barbara Gierusz, prof. UG 2020-04-29

Jesteśmy grupą wolontariuszy i otwieramy nowy program w naszej społeczności. Twoja strona internetowa dostarczyła nam cennych informacji do pracy. Zrobiłeś imponujące zadanie i cała nasza społeczność będzie ci wdzięczna.

Najnowsze artykuły:

Top